0

فرماندار ری: دستگاه های اجرایی پاسخگوی درخواست های مردمی باشند

  • کد خبر : 1395
  • ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
فرماندار ری: دستگاه های اجرایی پاسخگوی درخواست های مردمی باشند
فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: یکی از موارد مهم حقوق شهروندی دیدار چهره به چهره با مسئولین است که در این راستا همه مدیران دستگاه ها و ادارات شهرستان ری باید پاسخگوی درخواست های شهروندان در چارچوب قوانین و مقررات باشند.

حسین توکلی کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در جلسه صیانت از حقوق‌ شهروندی و امنیت عمومی اظهارداشت: صیانت از حقوق شهروندی یکی از اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی و از موارد مهم قانون اساسی  است و ادارات  و مردم حقوقی نسبت به یکدیگر دارند که در این خصوص قوه مجریه در کنار قوه قضاییه برای تحقق حقوق شهروندی براساس قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی  به مردم خدمات رسانی می کنند. 

معاون استاندار تهران با اشاره به اهمیت توسعه دولت الکترونیک برای کاهش مراجعه مردم به ادارات گفت: میزان سهولت دسترسی مردم به خدمات ادارات، کاهش فساد و نیز افزایش رضایتمندی مردم با گسترش فضای د‌ولت الکترونیک، محقق شده است.

فرماندار ویژه شهرستان ری اظهارداشت: کاهش مراجعات ارباب رجوع یکی از راههای تامین حقوق شهروندی است و هر دستگاهی که رویکرد مردمی داشته است، در عملکرد و ارزیابی‌ها موفق تر ظاهر شده و همین عدم مراجعه مردم به ادارات در زمان شیوع کرونا، در برخی امور رضایت بخش بوده است.

توکلی کجانی گفت: مسئله حفظ شئونات اسلامی و عفاف و حجاب برای کارمندان زن و مرد در ادارات به طور جدی مدنظر قرار گرفته و هر دستگاهی، آموزش کارکنان در آشنایی با قوانین و مقررات با توجه به وظایف و اولویت هایی که دارد در راس امور قرار دهد.

وی بیان داشت: در اکثریت  ادارات شهرستان ری میز خدمت استقرار یافته و بصورت مستمر توسط اداره بازرسی فرمانداری مورد رصد قرار می گیرد تا خدمات دهی به مردم در ادارات تسهیل شود. 

معاون استاندار تهران افزود: بر اساس دستورالعمل های ابلاغی دیگر نباید در ادارات کپی کارت ملی اخذ شود دستگاههای اجرایی بایستی با هماهنگی اداره ثبت احوال شهرستان ری زیرساخت های مربوطه را ظرف چند ماه آینده ایجاد کنند تا رفاه مراجعه کنندگان فراهم شود.

وی تاکید کرد: یکی از موارد مهم حقوق شهروندی دیدار چهره به چهره با مسئولین است که در این راستا همه مدیران دستگاه ها و ادارات شهرستان ری باید پاسخگوی درخواست های شهروندان در چارچوب قوانین و مقررات باشند.

لینک کوتاه : https://qiamdashtnews.ir/?p=1395

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.