بررسی وضعیت اتباع بخش خاوران با حضور سرپرست بخشداری خاوران

جلسه ویژه بررسی امور اتباع بخش خاوران صبح امروز به ریاست سرپرست بخشداری خاوران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری قیامدشت نیوز ، هوشنگ اکبری در این جلسه با اشاره به همبستگی دو کشور دوست و مسلمان ایران و افغانستان گفت : طی روزهای اخیر عده ای به دنبال ایجاد تفرقه بین مردم ایران و افغانستان هستند که دستگاه‌های امنیتی پیگیر موضوع می باشند.

وی با تاکید بر حضور مستمر نماینده اداره کار در بخش خاوران گفت : در تعدادی از واحدهای صنفی و تولیدی مانند تعمیرات موبایل ، پروتئینی ها ، نانوایی ها و آرایشگاه‌ها نباید از اتباع استفاده شود و همچنین واحدهای تولیدی و کارفرمایان باید از اتباع مجاز که مدارک کامل دارند استفاده نمایند در غیر این صورت طبق قانون برخورد خواهد شد و این امر نیازمند حضور مستمر بازرسان اداره کار در بخش خاوران می باشد.

اکبری در خصوص گلایه شهروندان مبنی بر افزایش کرایه خانه ها با توجه به افزایش اتباع عزیز نیز گفت : اتحادیه مشاوران املاک در این خصوص بازرسی های خود را افزایش داده و با معاملات خارج از چهارچوب این اتحادیه برخورد خواهند نمود.

سرپرست بخشداری خاوران تصریح کرد : دهیاران در خصوص اتباع غیرمجاز باید نظارت ویژه ای داشته باشند و در خصوص مشاهده اتباع غیرمجاز آن را به بخشداری گزارش نمایند.

وی با ابراز نگرانی از شيوع بیماری سرخک گفت : با توجه به شیوع بیماری سرخک به دلیل افزایش اتباع در کشور ، اتباع ۶ ماهه الی ۳۰ ساله حتما جهت تزریق واکسن به مراکز بهداشتی مراجعه نمایند.