0
رئیس شورای شهر قیامدشت :

زمین شهری چرخه اقتصادی شهر قیامدشت را متوقف کرده است

  • کد خبر : 2010
  • ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۴
زمین شهری چرخه اقتصادی شهر قیامدشت را متوقف کرده است
کارگروه رسانه شورای اسلامی شهرستان ری با حضور در شهرداری قیامدشت با شهردار و اعضای شورای شهر قیامدشت دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری قیامدشت نیوز ; وحید خسروآبادی رئیس شورای اسلامی شهر قیامدشت در دیدار با اعضای کارگروه شورای اسلامی شهرستان ری ضمن خیر مقدم به اعضای این کارگروه اظهار داشت: اقدامات توسعه ای در سطح شهر قیامدشت با سرعت خوبی در حال انجام است و این عملکرد ویژه در ۴ سال گذشته نیز مشهود بوده است.

وی افزود: اقدامات توسعه ای شهر قیامدشت در بازدید اخیر استاندار تهران با افتتاح پروژه های ارزشمند به خوبی نمایان شد که این مقوله نشان از دغدغه مندی اعضای شورا و شهردار دارد. کارهای عمرانی در حال انجام است اما چشم بینای این اقدامات اصحاب رسانه هستند که این تلاش ها را به گوش مردم می رسانند.

رئیس شورای اسلامی شهر قیامدشت بیان کرد: کارگروه خوب و قابل قبولی شکل گرفته که دغدغه مردم و نیازهای آنها را دارند و در زمینه کمبودها مطالبه گری میکنند لذا ما نیز در این جایگاه مطالبه خواهیم کرد زیرا که تا زمانی که مطالبه گر نباشیم اقدام درخور توجهی صورت نخواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر قیامدشت با اشاره به قدمت ۵۰ ساله شهر قیامدشت گفت: یکی از معضلات فعلی شهر قیامدشت که مردم نیز بسیار با آن درگیر هستند موضوع “زمین شهری” است.

خسرو آبادی تصریح کرد: شهر قیامدشت دارای عرصه مشخص است و  از نظر اعطای اسناد بلاتکلیف نیست و تفکیک شده است و با مشکلات کمتری نسبت به شهرهای مجاور مواجه است؛ اما زمین شهری و تراکم  فروشی یکی از معضلاتی است که چرخه اقتصادی شهر قیامدشت را متوقف کرده و می بایست حق قانونی مردم را به خودشان بازگردانیم.

وی ادامه داد: شورای اسلامی شهر قیامدشت با ساخت و ساز بی رویه و غیر مجاز مخالف است و حذف پارکینگ خط قرمز جلسات کمیسیون ماده ۱۰۰ است.

رئیس شورای اسلامی شهر قیامدشت با اشاره به اینکه اگر اختیار افزایش طبقات وجود دارد چرا اجرایی نمی شود گفت: باید سازوکاری فراهم شود که مردم به یک اندازه از خدمات بهره مند شوند  . حق قانونی مردم باید مورد توجه قرار گیرد و امکان افزایش طبقات در شهر قیامدشت فراهم شود زیرا که در شرایط فعلی بستر تخلف برای مردم باز شده است.

خسرو آبادی با بیان اینکه باید بستر به سمتی رفته که عدالت اجتماعی در شهر قیامدشت اجرایی شود ابراز داشت: شورای دوره ششم یکی از شوراهایی است که پای کار است و در روز تعیین شده در خدمت مردم هستند و موضوعات رصد و پیگیری میکنند.

وی افزود: شهر قیامدشت از پنجاه سال پیش سند منگوله دار داشته اما پس از تفکیک تمامی عرصه و اعیان به سند تک برگ و مجزا تقسیم شده و مشکلی در مالکیت وجود ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر قیامدشت در پایان خاطرنشان کرد: صدور جواز به نام اشخاص در حد مجاز انجام می شود و خارج از آن امکان صدور سند به نام یک شخص وجود ندارد و این درحالی است که زمین ها موات یا منابع طبیعی و … است.

امکانات و فضاهای آموزشی یکی از موضوعاتی است که در شهر قیامدشت عدالت در این زمینه رعایت نشده

یوسف عصمتی نائب رئیس شورای اسلامی شهر قیامدشت نیز در نشست با اعضای کارگروه رسانه شورای اسلامی شهرستان ری اظهار داشت: در دنیای امروز با توجه به پیشرفت های تکنولوژی و فناوری اطلاعات، نمیتوان منکر اهمیت و قدرت رسانه ها در جامعه شد.

وی با اشاره به مشکلات موجود در شهر قیامدشت افزود: قیامدشت در حدود ۱۶ تا ۲۰ سال در اختیار شهرداری تهران بود و واضح است که در این سالها تلاش کردند تا قیامدشت را استوار نگه دارند اما در حدود ۴ سال پیش با تشکیل شورای شهر، قانون اجرا و این محل به شهر تبدیل شد.

عضو شورای اسلامی قیامدشت در ادامه گفت: مجموعه مدیریت شهری با همکاری سایر دستگاه ها در شهر قیامدشت مستقر و آغاز به خدمات رسانی نمودند که اقدامات خوبی نیز در راستای توسعه شهر صورت گرفت.

عصمتی با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی در سطح شهر قیامدشت ابراز داشت: امکانات و فضاهای آموزشی یکی از موضوعاتی است که در شهر قیامدشت عدالت در این زمینه رعایت نشده و ما تلاش می‌کنیم که عدالت آموزشی، بهداشتی و خدماتی را در این دوره عملیاتی کنیم.

وی تاکید کرد: تراکم دانش آموزی در مدارس قیامدشت در حدود ۴۲۰ نفر و میانگین کلاسها در حدود ۳۵ نفر است که آموزش را در این فضا دشوار خواهد کرد.

سرانه فضای سبز در شهر قیامدشت رشد چشمگیری داشته است

حسین سبحانی عضو شورای اسلامی شهر قیامدشت نیز در این دیدار با تأکید بر تعامل با رسانه اظهار داشت: تشکیل کارگروه رسانه در شورای اسلامی شهرستان ری با شناختی که از اعضای کارگروه داریم و باتوجه به توانمندی اعضا، اقدامی قابل توجه است.

وی با اشاره به لزوم ارایه خدمات درخور به مردم قیامدشت افزود: مردم ولایی شهر قیامدشت در فعالیت های اجتماعی و ملی مذهبی دارای بیشترین حضور در راهپیمایی ها هستند که خدمات رسانی به آن ها نیز ضروری است.

عضو شورای قیامدشت در ادامه گفت: قیامدشت پس از شهر شدن، به مرحله ای رسید که در حال حاضر به عنوان طلایی ترین شهر استان شناخته شده اما معضلاتی نیز وجود دارد.

وی تصریح کرد: سرانه فضای سبز در شهر قیامدشت رشد چشمگیری داشته و تلاش می‌کنیم تا در زمینه سرانه آموزشی نیز با توجه همکاری سایر دستگاه ها به نقطه مطلوبی برسیم.

سبحانی با تأکید بر اینکه مدیران و معاونین بومی به قیامدشت اختصاص دهند ابراز داشت: نهادهای دولتی در شهر قیامدشت مدیر بومی ندارد لذا الفتی به مردم قیامدشت ندارد و به عنوان یک کارمند در ساعات اداری در این منطقه حضور دارند.

در پایان این دیدار مظاهر ابراهیمی از فعالان رسانه ای شهر قیامدشت و مدیر مسئول پایگاههای خبری قیامدشت نیوز و صدای ری به عنوان نماینده کارگروه رسانه شورای اسلامی شهرستان ری در شهر قیامدشت و بخش خاوران معرفی شد.

لینک کوتاه : http://qiamdashtnews.ir/?p=2010
  • 374 بازدید

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.